Power joga

60

minúty

Trénery:
Ako by mohla jóga súvisieť so silovým tréningom?
Jóga v Strength Institute môže v prvom momente znieť ako vtip, opak je pravdou. U nás má zmysel sa venovať aj takýmto tréningovým prostriedkom.
Naše telo funguje ako komplex. Vo východných kultúrach to pomenovali  jin a jang.  Tak isto ako telo potrebuje stimuly v oblasti sily a výbušnosti, potrebuje tiež aj cvičenia, kde sa dôraz kladie na presnosť polohy a pohybu, dýchanie a všeobecné uvoľnenie. Čím viac a dlhšie svoje telo vystavuje  sile a výkonu alebo aj stresu, tým viac rastie potreba pre uvoľňovanie a aktívnu regeneráciu.  Vďaka power jóge sa nám podarí zabiť viac múch jednou ranou.
Prvým atribútom je mobilita. O potrebe plných rozsahov pohybu  našich svalov  netreba obšírne písať, ale pravdou je, že pokiaľ ju nemáte, na týchto hodinách budete vedieť od prvého momentu, kde je vaše slabé miesto.
Druhým atribútom je dýchanie.  Správne dýchanie je nesmierne dôležité pre zapájanie svalových skupín do činnosti ako aj na zníženie stresu a napätia. Naučiť sa to, aj keď sa to nezdá, je ťažká práca.
Tretím atribútom je fyzická náročnosť. Pokiaľ ste na jóge ešte nikdy neboli, je relatívne jednoduché si ju predstaviť ako niečo ľahké. Budete prekvapení, ako budete po tejto hodine spotení a ťažko odfukovať. Dostať telo do polôh, kde mu v tom bráni flexibilita, je mnohokrát ťažšie ako ťažké drepy.
Ďalším, rovnako dôležitým atribútom, je schopnosť sústredenia a meditácie. V dnešnej dobe je veľmi málo aktivít, kde to človek dokáže a aplikuje. Donútiť myseľ upriamiť sa iba na dýchanie a pozície, v ktorých ho vykonávame, je zároveň mentálnym tréningom. Prenesenie do bežného života ocenia všetci bez rozdielu. Čo dodať na záver? Ako mnohokrát predtým, aj teraz platí: „lepšie ako stokrát počuť, je raz zažiť“.

8 EUR/ 1 hodina alebo 40 EUR/ 5 vstupov

Objednajte sa na konzultáciu a príďte sa s nami porozprávať.
Radi vám poradíme, ktorý program si vybrať.

Prihlásiť sa na JOGU